Еще новости
Подробно


КамГЭС закрыл свою газету - старейшее корпоративное издание в Челнах

12.03.2018, 16:21

«Камгэсэнергострой» прекратил выпуск корпоративной газеты «Камские зори». В последние годы издание выходило тиражом 980 экземпляров. Как сообщили Chelny-biz.ru в компании, в Набережных Челнах, где ранее располагалась редакция, сейчас готовятся лишь материалы для сайта организации.

Напомним, еще в августе прошлого года в соцсетях появилась информация о возможном закрытии газеты и крахе самой компании.

«Открыто написать не могу, но Камгэсэнергострою и газете «Камские зори» пришел конец, – написал тогда пользователь в сети «ВКонтакте». – У нас теперь новый гендиректор. Почти все челнинские сотрудники КамГЭСа получили уведомления о сокращении. Гендирекция будет в Казани. Судьба газеты пока не решена».

Рустем Хамидуллин, заместитель гендиректора ПАО «Камгэсэнергострой», сообщал Chelny-biz.ru, что предприятие готовится ликвидировать дочерние предприятия. На днях совет директоров ПАО единогласно принял решение о выходе из состава учредителей нескольких дочерних организаций.

Комментарии
12.03.2018, 16:39

Какие еще корпоративные газеты? Это прошлый век, они все рано или поздно закроются. Век электронных технологий - куда удобнее и оперативнее.
12.03.2018, 16:44

Рита

"Камские зори" белән беррәттән 47 ел чыгып килгән "Таң йолдызы" газетасын да яптылар. Халкыбызга хезмәт иткән "Таң йолдызы" газетасын 90 еллардан башлап берничә мәртәбә ябарга тырышканнар иде, татар җанлы кешеләр, Татар иҗтимагый үзәге ярдәме белән сакланып, бүгенге көнгә кадәр яшәп килде. КамГЭСны Казаннар басып алгач, "Таң йолдызы"н саклаучылар юкка чыкты. Дөресрәге, аларны алданрак бетерделәр. Татар иҗтимагый үзәген дә безнең телсезлектән файдаланып юкка чыгардылар, газеталарны да бетереп баралар. Татар башын татар ашар, диләр. Казан татарлары ашыйлар безнең башны
12.03.2018, 16:45

Смысл газеты, если есть сайт?
12.03.2018, 16:58

Резида

Смысл в ветеранах-первопроходцах. они еще цепляются за историю - этим живут. Некоторые из них сидят на сайтах, но они единицы
12.03.2018, 19:33

Вы сотрудница газеты? Тогда, конечно, понятно.
12.03.2018, 19:35

Как ни крути, газеты вымирают и будущее за электронными СМИ. Корпоративные газеты вечно высосаны из пальца. Для новостей есть сайты.
12.03.2018, 18:26

Казанцы свой " Татстрой " уже давным -давно угробили , распилили , распродали !
12.03.2018, 18:31

Татар башын татар ашар дип бик дорес айтасез !! Узларенен туган телларенда сойлашмича , туган теллареннан баш кичеп , татарлар хазер узларен - узларе ашый !!!!
12.03.2018, 18:46

Это надо было сделать давным давно.
12.03.2018, 19:15

Ильдар

Хермэтле апалар. Гажитлэрне ябыу куптэн кирэк иде. хэттэ эгэрдэ тиражы 1 000 аска тошэ икэн, димэк заманасы килеп житкэн.
12.03.2018, 19:19

Ильдар

Рита хэм Резидэ апалар, мин узем 11 ел СМИ да эшлэдем. Кайчандыр виниловый пластинкалар уйната идек, аларнында узенен тынлаучылары булган. СМИ лар бер кайдада китми, алар шулай ук яши, узенен носительлэрен генэ узгэртэ, Интернет челтэренэ кучэ.
12.03.2018, 19:23

Ильдар

яшьлэр арасында бик куп талантлы журналистлар бар, лэкин аларнын поддержкасы аз. Да заманалар узгэрэ. кеше ялкау, печатный гэжиттэн информация алу юкка чыгып бара. без ботенебездэ хэзер интернеттан хэбэрлэр алабыз. интренет аудиториясе елдан елга усеп кенэ бара.
15.03.2018, 13:39

Резидә

Яшьләр үз урынында, алар алга баралар. Гел яшьләрчә генә булып, картларны чүплеккә ташларга дигән мени. Әле 60-70 яшьлек апалар 20 яшьлекләргә караганда күбрәк файда китерә ала.